Karolina Chaber - lat 5OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ?KRÓLEWSKA GRA ? SZACHY? z okazji Jubileuszu 35-lecia szachów w MDK Śródmieście Wrocław.
 

Wernisaż ogólnopolskiej wystawy pokonkursowej KRÓLEWSKA GRA SZACHY odbył się w MDK Śródmieście we wtorek 10.11.2015. ZDJĘCIA
 z wernisażu - wykonała Pani Beata Bombała. GALERIA ZDJĘĆ. ZDJĘCIA z wystawy.

W MDK Śródmieście można obecnie zobaczyć wystawę pokonkursową (od 5. 11. ? 30. 11. 2015) składającą się z prac nagrodzonych i wyróżnionych. Towarzyszy ona obchodom 40-lecia MDK ?Śródmieście? oraz 35-lecia sekcji szachowej MUKS MDK Śródmieście Wrocław.

Lista nagrodzonych:

 

WYNIKI KONKURSU

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

 

?KRÓLEWSKA GRA ? SZACHY?

 

 

 

W konkursie wzięło udział 158 szkół i placówek oświatowych, nadsyłając 1245 prac malarskich, rysunkowych, rzeźbiarskich i fotograficznych.

 

Jury powołane przez organizatora zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej

 

260 prac z 94 szkół i pracowni plastycznych.

 

 

 

skład jury

 

 

 

Piotr Matuszewski ? z-ca dyr MDK ?Śródmieście?, Wrocław

 

Karolina Kołakowska ? dr filozofii, Akademia Sztuk Pięknych, Wrocław

 

Anna Domaradzka ? Żyła ? instruktor szachowy

 

Wiesław Janocha ? instruktor szachowy

 

Robert Korpalski ? instruktor szachowy

 

Izabela Wanczewska ? artysta plastyk

 

Grzegorz Bednarz ? artysta plastyk

 

Anna Szuleszko ? artysta plastyk, opiekun Galerii MDK ?Śródmieście?

 

Ewa Klara Kołakowska ? artysta plastyk, opiekun Galerii MDK ?Śródmieście?

 

 

 

Jury przyznało 20 nagród i 31 wyróżnień.

 

 

 

NAGRODA PREZESA MUKS, MDK ?Śródmieście?, Wrocław

 

Marek Lazurek, l. 25 ? CEKDiM, Wrocław

 

 

 

NAGRODY

  

 

Sara Grabska, l. 5 ? Przedszkole nr 77, Wrocław

 

Blanka Fusiarz, l. 8 ? SP nr 5, Biłgoraj

 

Agata Kosiak, l. 12 ? Chrześcijańska SP, Wrocław

 

Kamila Grabowska, l. 12 ? SP nr 37, Wrocław

 

Karolina Strużyk, l. 11 ? SP nr 72, Wrocław

 

Barbara Kotkowska, l. 20 ? Zespół Szkół Specjalnych, Bielsko Biała

 

Marta Matuszak, l. 15 ? Gim nr 1, Polkowice

 

Milena Waszkowska, l. 15 ? Gim nr 1, Wrocław

 

Olga Barnasiuk, l. 14 ? Gim nr 3, Wrocław

 

Małgorzata Smolak, l. 14 ? Gim nr 17, Wrocław

 

Sylwia Białoń, l. 17 ? Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław

 

Antonina Karnicka, l. 17 ? Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław

 

Karolina Wiśniewska, l. 9 ? CK, Łęczna

 

Miłosz Haluch, l. 11 ? MDK, Gorlice

 

Maciej Mołdrzyk, l. 16 ? MDK, Tychy

 

Sylwia Mann, l. 13 ? MDK, Tychy

 

Oliwia Kaczmarek, l. 18 ? MGOK, Sompolno

 

Weronika Domalaczna, l. 18 ? MDK ?Śródmieście?, Wrocław

 

Katarzyna Tokarz, l. 18 ? MDK ?Fabryczna?, Wrocław

 

WYRÓŻNIENIA

 

 

 

Niccolo Karol Garibotto, l. 7 ? Sestri Levante, Włochy

 

Jan Petra, l. 8 ? SSP, Gorzów Wielkopolski

 

Jordan Rżany, l. 7 ? SSP, Gorzów Wielkopolski

 

Kornelia Paluch, l. 11 ? SP nr 10, Wrocław

 

Zofia Staszewska, l. 12 ? SP nr 37, Wrocław

 

Małgorzata Luczys, l. 12 ? SP nr 37, Wrocław

 

Mikołaj Winiarz, l. 9 ? SP nr 47, Wrocław

 

Aleksandra Skotnicka, l. 11 ? SP nr 72, Wrocław

 

Magda Kabata, l. 9 ? ZS, Mrzeżyno

 

Monika Ciukało, l. 21 ? Zespół Szkół Specjalnych, Bielsko Biała

 

Katarzyna Chabier, l. 5 ? ZS-P nr 13, Wrocław

 

Anna Gzik, l. 19 ? Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Kępno

 

Natalia Przybył, l. 15 ? Gim nr 1, Lubin

 

Aleksandra Kaczmarek, l. 17 ? Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław

 

Barbara Kudzia, l. 17 ? Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław

 

Małgorzata Rybak, l. 16 ? LO nr 3, Wrocław

 

Hania Owczarek, l. 7 ? Świetlica ?Kowale?, Wrocław

 

Alicja Guzik, l. 20 ? PCK, Nowy Targ

 

Daniel Gerula, l. 9 ? OK, Niemodlin

 

Liwia Rumianowska, l. 11 ? MGOK, Sompolno

 

Olga Ozdowy, l. 11 ? MGOK, Sompolno

 

Hanna Mongiałło, l. 8 ? MDK, Lubin

 

Marta Siwek, l. 13 ? MDK ?Śródmieście?, Wrocław

 

Oliwier Łuszcz, l. 8 ? MDK ?Śródmieście?, Wrocław

 

Kasia Leibmann, l. 10 ? MDK ?Śródmieście?, Wrocław

 

Łucja Mączka, l. 8 ? MDK ?Śródmieście?, Wrocław

 

Aleksandra Czajka, l. 10 ? MDK ?Śródmieście?, Wrocław

 

Adrianna Wróbel, l. 15 ? MDK ?Śródmieście?, Wrocław

 

Joanna Iwasieczko, l. 14 ? MDK ?Krzyki?, Wrocław

 

Wiktoria Wira, l. 14 ? MDK ?Fabryczna?, Wrocław

 

Tomasz Bogulak, l. 12 ? CEKDiM, Wrocław 

 

 

 

 

 

?KRÓLEWSKA GRA ? SZACHY? 2015

 

UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ WYSTAWIE POKONKURSOWEJ

 

 

 

WYKAZ SZKÓŁ, OPIEKUNÓW ARTYSTYCZNYCH i ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY AUTORÓW PRAC,

 

którzy nie zostali wymienieni w nagrodach i wyróżnieniach

 

 

 

Little Harvard ? Przedszkole, Gdańsk ? Pani Elżbieta Kocur, Pani Marta Romanow

 

Barbara Szyborska, l. 4

 

 

 

Niepubliczne Przedszkole im. Cz. Janczarskiego, Ww ? Pani Małgorzata Komorowska

 

Marysia Rawiak, l. 4; Hania Olejniczak, l. 5

 

 

 

Przedszkole nr 10, Wrocław ? Pani Ewa Senczyna-Szklarz

 

Blanka Barszcz, l. 5

 

 

 

Przedszkole nr 34, Wrocław ? Pani Iwona Szyma

 

Stanisław Łaszkiewicz, l. 6

 

 

 

Przedszkole nr 77, Wrocław ? Pani Agnieszka Skowerska-Zamorska

 

Ewa Wilk, l. 5

 

 

 

Sestri Levante, Włochy ? Pani Katarzyna Kolasa-Garibotto

 

 

 

Szkoła Podstawowa, Wiskitki ? Pani Nina Mężyńska

 

Ines Zarzycka, l. 6

 

 

 

SP Kamionki ? Pani Barbara Piątkowska

 

Anna Piątkowska, l. 9

 

 

 

SP nr 4, Skierniewice ? Pan Paweł Legięcki

 

Michał Moskwa, l. 10; Oliwia Walczak, l. 10; Amelia Starzec, l. 10; Jan Gołębiowski, l. 10

 

 

 

Społeczna SP Stowarzyszenia Edukacyjnego, Gorzów Wielkop. ? Pan Lech Jakubowski

 

Wiktoria Ferjan, l. 6

 

 

 

SP, Kamienna ? Pani Urszula Skobelska

 

Hanna Chmielewska, l. 7

 

 

 

SP nr 4, Grajewo ? Pani Barbara Rogalska

 

Bartosz Mazurek, l. 8

 

 

 

SP, Zwoleń ? Pan Łukasz Flejszer

 

Zofia Kotfasińska, l. 13; Natalia Ignaczak, l. 12

 

 

 

SP nr 3, Malbork ? Pani Renata Rogowicz

 

Julia Szymkowska, l. 9; Hanna Kulin, l. 9; Kacper Kaniecki, l. 9; Igor Wolak, l. 9

 

 

 

Morska SP, Gdańsk ? Pani Anna Pławińska

 

Hubert Nowicki, l. 8; Kalina Szłabowicz, l. 7

 

SP nr 2, Szprotawa ? Pani Nela Sakuta

 

Jędrek Dąbrowski, l. 7; Adam Małolepszy, l. 7

 

 

 

SP nr 2, Słupsk ? Pani Iwona Ludwikowska

 

Lena Pietrzak, l. 6

 

 

 

SP nr 36, Kraków ? Pani Joanna Stachowicz, Pani Agata Daniek

 

Filip Puchała; Magdalena Myć, l. 7

 

 

 

Euro Szkoła, Lublin ? Pani Irena Muraszka

 

Aleksandra Poleszak, l. 10; Maria Łuć, l. 9

 

 

 

SP nr 29, Lublin ? Pani Małgorzata Basińska

 

Jagoda Tchurzewska, l. 12; Julia Krupa, l. 12

 

 

 

SP nr 5, Biłgoraj ? Pani Dorota Brzozowska

 

 

 

SP nr 3, Drezdenko ? Pani Alicja Graś

 

Amelia Chwiłkowska, l. 10; Dominik Aleksiuk, l. 14; Karolina Tatała, l. 13

 

 

 

Chrześcijańska SP, Wrocław ? Pani Irena Ładomirska

 

Zosia Di Feliciantonio, l. 12; Marta Ciesielczuk, l. 10; Julia Olszewska, l. 11; Bartek Starzyński, l. 12

 

 

 

Polsko ? Niemiecka SP, Wrocław ? Pani Jolanta Sobczak-Wolska

 

Marta Kochel, l. 12

 

 

 

SP nr 10, Wrocław ? Pani Beata Dąbek

 

 

 

SP nr 24, Wrocław ? Pani Anna Miczulska

 

Anna Partacz, l. 12; Zofia Bekieszczuk, l. 12; Milena Różewicz, l. 11; Jagoda Wróbel, l. 10

 

 

 

SP nr 37, Wrocław ? Pan Maciej Makosch

 

 

 

SP nr 47, Wrocław ? Pani Beata Miszczyk

 

Julia Wierzbicka, l. 9; Artur Boszko, l. 9; Alicja Krakowiak, l. 9; Marcel Popławski, l. 9

 

 

 

SP nr 53, Wrocław ? Pani Anna Paszkiewicz-Worhacz

 

Karolina Stańco, l. 11

 

 

 

Sportowa SP nr 72, Wrocław ? Pani Agnieszka Lasek

 

Natalia Mazur, l. 11; Emilia Pomykała, l. 10; Martyna Konefał, l. 11; Wiktoria Władyka, l. 11; Paulina Szałaj, l. 11

 

 

 

SP nr 90, Wrocław ? Pani Kamila Knysak

 

Dariusz Ostrowiecki, l. 7; Maria Lenart, l. 8

 

 

 

SP & Gim, Marcinowice ? Pani Dorota Czerwonka

 

Natalia Chowaniec, l. 12; Monika Świgost, l. 10

 

 

 

Gim nr 2, Drezdenko ? Pani Alicja Graś

 

 

 

Gim nr 3, Łódź ? Pani Magdalena Kaliszewska-Henczel

 

Natalia Zebrowska, l. 14

 

 

 

Gim Samorządowe, Tymbark ? Pani Agata Czaja

 

Katarzyna Bubula, l. 15

 

 

 

Gim nr 114, Warszawa ? Pani Wioletta Łakoma-Sabat

 

Amelia Maciejak, l. 15

 

 

 

Gim nr 145, Warszawa ? Pani Karolina Miarkowska

 

Wiktor Filipczak, l. 15

 

 

 

Publiczne Gim, Rzezawa ? Pani Jolanta Sumera-Warchoł

 

Karolina Kurek

 

 

 

Gim nr 1, Lubin ? Pani Bernarda Gołąb

 

Bartosz Soszyński, l. 15

 

 

 

Gim nr 2, Łuków ? Pani Agnieszka Czerska-Pawlak

 

Maria Świder, l. 16

 

 

 

Gim Sióstr Urszulanek UR, Rybnik ? Pani Joanna Kucharczak

 

Nina Janiak, l. 16

 

 

 

Gim nr 1, Polkowice ? Pani Małgorzata Wacińska

 

Ola Strycharek, l. 13; Martyna Grygiel, l. 15; Brygida Łosowska, l. 13; Natalia Sowa, l. 10; Marcel Janik, l. 7; Paulina Szafarz, l. 15; Anna Musiał, l. 15

 

 

 

Gim, Skierbieszów ? Pan Dariusz Piekut

 

Anna Baran, l. 14

 

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Kępno ? Pan Sebastian Szewczuk

 

 

 

Gim nr 1, Wrocław ? Pani Iwona Szyma

 

 

 

Gim nr 3, Wrocław ? Pani Katarzyna Szczyrbuła-Mazurczyk

 

Anna Jabczyk, l. 15; Paulina Popiel, l. 15; Patrycja Komorowska, l. 15

 

 

 

Gim nr 10, Wrocław ? Pani Małgorzata Borowska

 

Piotr Ciechanowicz, l. 13

 

 

 

Gim nr 17, Wrocław ? Pani Jadwiga Muszyńska

 

Oliwia Powąska, l. 13

 

 

 

Gim nr 43, Wrocław ? Pani Anita Kobel

 

Paulina Grzywacz, l. 14

 

 

 

 

 

Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie, Szczawno Zdrój ? Pani Beata Wilczewska

 

Natalia Kwiatkowska, l. 18; Patrycja Kozłowska, l. 18; Dawid Arndt

 

 

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny, Ostrowiec Świętokrzyski ? Pani Oliwia Knecht

 

Amanda Lubieniecka, l. 14

 

 

 

Zespół Szkół nr 3 / SP nr 3, Lubin ? Pani Grażyna Zielińska

 

Michał Kwiatkowski, l. 8; Mikołaj Rosik, l. 8

 

 

 

Zespół Szkół Integracyjnych, Lubin ? Pani Irena Oleksyn

 

Natalia Stankiewicz, l. 14; Klaudia Bartosiak, l. 14

 

 

 

Zespół Szkół Specjalnych, Bielsko Biała ? Pani Katarzyna Kozioł-Biłek

 

Roksana Walaszek, l. 23

 

 

 

Zespół Szkół nr 34, Toruń ? Pani Joanna Maciejewska

 

Dominika Sztonyk, l. 12

 

 

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Oświęcim ? Pani Beata Kiszczak

 

Nikola Turaczyk, l. 15; Kinga Zdrowak, l. 14; Jakub Krupnik, l. 14

 

 

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Jelenia Góra ? Pan Dariusz Bar

 

Piotr Kuchalski, l. 15; Aleksander Demeter, l. 14

 

 

 

Zespół Szkół Miejskich nr 3, Grajewo ? Pani Beata Dawid

 

Martyna Pietrzak, l. 13

 

 

 

Zespół Szkół, Mrzeżyno ? Pani Roma Szwemin

 

Natalia Szymanowicz, l. 7; Gabriela Jeleń, l. 9; Maja Kaszuba, l. 9

 

 

 

Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego, Gdańsk ? Pani Ewa Gadomska

 

Julia Ulińska, l. 12; Marta Wadecka, l. 12; Zuzanna Możyszek, l. 12; Maria Tereszkiewicz, l. 12; Marta Grad, l. 11; Łukasz Ruciński, l. 11; Filip Mażul, l. 11; Małgorzata Katerska, l. 11; Anna Kurdelska, l. 11; Krzysztof Kaczmarek, l. 11

 

 

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny, Gierałtowice ? Pani Beata Kulasa

 

Marta Sebastian, l. 6; Maja Boruta, l. 6

 

 

 

Zespół Szkół Publicznych nr 3, Żyrardów ? Pani Elżbieta Lipska

 

Maja Kosieradzka, l. 11; Zuzanna Nietrzebska, l. 11; Marta Ostrowska, l. 11; Joanna Nowakowska, l. 11; Zofia Rębielewska, l. 12; Olga Redwańska, l. 12; Adam Wiśniewski, l. 12; Natalia Smolińska, l. 12; Eryk Celej, l. 12; Maciej Bielak, l. 12; Jakub Owczarek, l. 14

 

 

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13, Wrocław ? Pani Agnieszka Zgierska

 

Joanna Kubisiewicz, l. 5; Maja Sułkowska, l. 6

 

 

 

Zespół Szkół Plastycznych, Ww ? Pan Grzegorz Nowak, Pani Natalia Okoń-Rudnicka

 

Karolina Kalocińska; Mikołaj Klyta, l. 17; Dominika Drąg, l. 17; Błażej Kłossak, l. 14

 

 

 

 

 

LO nr 2, Jaworzno ? Pani Maria Nowakowska

 

Weronika Wiekiera, l. 16

 

 

 

LO, Biłgoraj ? Pani Anna Dobraczyńska

 

Michał Dolina, l. 18

 

 

 

LO nr 3, Wrocław ? Pani Hanna Łopuszańska

 

 

 

Ośrodek Kultury, Będzin ? Pani Dorota Korus

 

Zuzanna Spyrka, l. 20

 

 

 

MDK, Lubin ? Pani Anna Pechytiak

 

 

 

MGOKiS, Nowa Wieś ? Pani Paulina Steliga-Gryglaszewska

 

Teresa Czajczyk, l. 10; Małgorzata Bławut, l. 14

 

 

 

MDK, Świdnica ? Pani Wanda Szwegler

 

Jan Czerniatowicz, l. 10

 

 

 

Gminne Centrum Kultury, Żórawina ? Pan Waldemar Duda

 

Małgorzata Mazur, l. 12

 

 

 

Ośrodek Kultury, Niemodlin ? Pan Michał Graczyk

 

Katarzyna Dolak, l. 11

 

 

 

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno ? Pani Teresa Olczak

 

Wiktoria Bartczak, l. 15; Zuzanna Skalska, l. 13; Klaudia Korejba, l. 10

 

 

 

MDK, Gorlice ? Pan Grzegorz Karpiński

 

Maciej Jarmo, l. 14; Karolina Krupa, l. 13

 

 

 

Centrum Kultury, Łęczna ? Pan Paweł Brodzisz

 

Kamil Kłębukowski, l. 8

 

 

 

Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ ? Pani Maria Mrożek

 

Emilia Rozwadowska, l. 9; Jan Mrożek, l. 15; Bartosz Plewa, l. 15; Anna Mrożek, l. 22; Matylda Grojec, l. 13

 

 

 

Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu ?Jutrzenka?, Zakopane ? Pan Wojciech Sikorski

 

Jan Wójcik, l. 8; Wiktoria Bylinka, l. 11

 

 

 

Bialskie Centrum Kultury, Biała Podlaska ? Pani Renata Sobczak

 

Maria Szewczyk, l. 14; Patrycja Jędrzejewska, l. 14; Igor Trochimiuk, l. 10; Zuzanna Reluga, l. 14; Wiktoria Jaworska, l. 13; Karolina Szaniawska, l. 18; Inga Maliszkiewicz, l. 18; Maria Szewczyk, l. 14; Hubert Sacharuk, l. 13

 

 

 

MDK, Kielce ? Pani Zuzanna Starzyńska

 

Anna Ryn, l. 16; Aleksandra Zawisza, l. 9; Kinga Dulińska, l. 18, Adam Kozłowski, l. 24

 

 

 

 

 

MDK, Tychy ? Pan Adam Niesyto

 

Daria Będkowska, l. 17

 

 

 

Pracownia Plastyczna ?Akcent?, Katowice ? Pani Joanna Knapek, Pani Teresa Olejek-Zemlik

 

Kamila Data, l. 10; Tania Kozok, l. 9; Magdalena Kowalczyk, l. 7; Kornelia Wójcik, l. 9

 

 

 

MDK ?Krzyki?, Wrocław - Pani Małgorzata Matuszewska

 

Bianka Telatyńska

 

 

 

MDK ?Fabryczna?, Wrocław ? Pani Mira Białostocka, Pani Agnieszka Gębicka

 

Kinga Ulatowska, l. 18; Małgorzata Krej, l. 15; Julia Piasek, l. 10; Mateusz Maciantowicz, l. 13; Justyna Wasilkowska, l. 21; Łucja Permaczyńska, l. 10

 

 

 

CEKDiM, Wrocław ? Pani Marta Alenowicz, Pani Agnieszka Grzechowiak

 

Sara Pisarkiewicz, l. 12

 

 

 

Świetlica Osiedlowa ?Kowale?, Wrocław ? Pani Agnieszka Skowerska-Zamorska

 

Kacper Wąsowicz, l. 12

 

 

 

MDK ?Śródmieście?, Wrocław ? Pan Bartosz Hęćka, Pani Jadwiga Ukleja, Pani Joanna Sekuła, Pani Antonina Joszczuk

 

Patrycja Niemiec, l. 18; Maja Chałupa, l. 9; Kamil Markiewicz, l. 22; Maja Siejko, l. 7; Anna Kramarz, l. 11; Joanna Piesiak, l. 25; Weronika Kołaczek, l. 11; Julia Frąckowiak, l. 11 & Monika Olochowa, l. 11; Hanna Kuciel, l. 8; Zosia Wittlin, Hanna Mariewicz, l. 6

 

 

 

Aleksandra Wybrańska, l. 24 ? Konstantynów Łódzki

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na uroczysty wernisaż dnia 10. listopada 2015 roku o godz. 12,00

 

do Galerii MDK ?Śródmieście?, Wrocław, ul. Dubois 5

REGULAMIN

1. Wiek uczestników: od 4 do 25 lat (nie przyjmujemy prac zbiorowych)

2. Proponowane formy artystycznej wypowiedzi: fotografia, rysunek, grafika komputerowa, rzeźba, malarstwo, techniki własne, relief (np. szkło, ceramika, drewno, tektura, drut)

3. Format: dowolny, ale nie przekraczający wymiaru 50 x 70cm, rzeźba ? format nie przekraczający 30 x 30 x 30cm

4. Prace powinny być opisane czytelnie (drukiem) na odwrociu: adres pocztowy, email i telefon placówki/szkoły; imię i nazwisko oraz wiek autora pracy, imię i nazwisko nauczyciela oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu dla potrzeb promocyjnych (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 rok Dz. U. Nr 133 poz. 833 z póź. zm.) podpisaną przez rodzica (tekst oświadczenia jest w załączeniu)

5. Placówka/szkoła zakwalifikowana do wystawy otrzyma od organizatorów dyplom za udział w wystawie pokonkursowej i za promocję sztuki dziecięcej oraz realizację pięknej idei wychowania przez sztukę i dla sztuki.

6. Nadesłane na konkurs prace stają się własnością organizatora i wchodzą w skład kolekcji Galerii. Nie przewidujemy zwrotów prac, również tych, które nie zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do różnych form publikacji nadesłanych prac. Udział w konkursie jest równoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu.

7. Prace prosimy nadsyłać na adres: MDK ?Śródmieście?, 50 ? 208 Wrocław, ul. Dubois 5;

tel./fax. 717986744; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; www.mdksrodmiescie.wroc.pl

w terminie do 23. 10. 2015 roku.

O terminie wernisażu (przewidywanym na 10. 11. 2015 roku) oraz wynikach konkursu powiadomimy na naszej stronie internetowej MDK: www.mdksrodmiescie.wroc.pl

Życzymy sukcesów artystycznych i radości tworzenia.

opiekunowie Galerii                                                                              dyrektor MDK ?Śródmieście?

art. plast. Ewa Klara Kołakowska

art. plast. Anna Szuleszko                                                                       mgr Krzysztof Słupianek

Kilka uwag o konkursie od organizatorów

?Szachy są jak ocean, gdzie się mrówka napije i słoń wykąpie? ? przysłowie hinduskie 

Organizatorzy oczekują prac przedstawiających przy pomocy środków plastycznych magię ?królewskiej gry?, której historia sięga prawie 2 000 lat. Wystawa pokonkursowa (od 5. 11. ? 30. 11. 2015) składająca się z prac nagrodzonych i wyróżnionych towarzyszyć będzie obchodom 40-lecia MDK ?Śródmieście? oraz 35-lecia sekcji szachowej. Natchnieniem dla Was podczas tworzenia prac plastycznych o szachowej tematyce może być Interaktywny Podręcznik Szachowy Roberta Korpalskiego

http:/ / www.epodrecznik.szachy64.net, do którego nadesłane na konkurs prace plastyczne będą miały okazję  dołączyć. Do dzieła!

 

OŚWIADCZENIE 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych mojego dziecka (imię i nazwisko)

....................................................................................... ...............................................

dla potrzeb promocyjnych konkursu i wystawy (nazwa konkursu)

.......................................................................................... .............................................

zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 rok Dz. U. Nr 133 poz. 833 z późniejszymi zmianami.

podpis rodzica/prawnego opiekuna.........................................................................................................................

Pobierz dokument

karta zgłoszenia

Nowości

Interaktywny Podręcznik Szachowy
trenera i nauczyciela Roberta Korpalskiego

Edukacja

W dniu 12 czerwca 2014 roku w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie z udziałem Minister Edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Wiceprezydenta Europejskiej Unii Szachowej Tomasza Sielickiego oraz Prezesa Polskiego Związku Szachowego Tomasza Delegi. Tematem spotkania był realizowany w krajach Unii Europejskiej oraz w Polsce projekt "Edukacja przez Szachy w Szkole".

Ministerstwo Edukacji wspólnie z PZSzach będzie czyniło starania, aby dodatkowe środki finansowe na ten projekt znalazły się w budżecie nowej perspektywy Unii Europejskiej na lata 2014-2020.